RMST130 Tek Eksen Solar Tracker

RMST130:

RMSTE130 modeli güneşin tek eksenli takibi ilkesine dayanarak DC motor veya AC Motor ile sadece Y ekseninde programlanan kod sayesinde güneş takibi yapmaktadır. Tek eksenli takip neticesinde günlük hareketin izlenmesi sonucu yaklaşık %21 verim artışı sağlanmaktadır. Yaygın olarak yüksek adetli güneş enerjisi santrallerinde sıralı panellerin güneş takip sistemlerinde kullanılmaktadır.


- Ana redüktörün oturacağı yerdeki gövde bağlantı delikleri, markamız altında üretilen redüktör gövdesinde aynı ölçülerde işlenecek olup slot bağlantı yapılacaktır.
- Ana taşıyıcı profil olan 120x120 profil bağlantılarının bağlantı şekli ve ölçüleri sabit tutulacak olup herhangi bir bağlama zorluğu çıkartmayacaktır. Eksenleri hesaplanmıştır.
- Redüktörlerin dönüş devirleri mevcut sisteminizde farklı bir devir uyuşmazlığı yaratmayacak olup, dişliler mevcut çalışan devirler baz alınarak üretilecektir.

 BÜYÜK BOY GÖBEK DİŞLİSİ: Özel çelik alaşımlı yüksek modüllü “Geniş Yük Taşıma” kapasitesine göre dizayn edilmiş dişli kalınlığı 2.5 kat emniyet kat sayısı ilave edilmiş olup 3G50 malzeme alaşımlıdır.
 KARŞILIKLI VİDA DİŞLİSİ: Özel alaşımlı 8620 semente dişli malzemesinden yapılmıştır. Normalize edilip 48-52 HRC sertleştirilmiştir olup dilşli profilleri özel olarak sürtünme katsayısı minimuma indirilmek için profiller taşlanmıştır.
 PROFIL TUTUCU FLANŞI: Panelleri taşıyacak olan profillere uygun ölçülerde kalın metal sactan ST37, S3237 Kalite Ereğli A1 malzemeden imal edilecek olup, 120x120 profile uygun ölçülerde geçme ve civata bağlantılı olarak imal edilecektir.
 AKUPLE SISTEM: Tüm sitem üzerinde gerçekleşen deviri yalamak adına, mevcut sistemde olduğu gibi Ana redüktöre bağlı redüksiyon gerçekleştirecek 2 adet gövde daha akuple edilecektir.
 MOTOR: Mevcut sistem üzerinde kullanılan ve piyasada çok rahat bulunan bir tür olan AC Motor şeklinde sistem üzerinde yer alan motor spekleri baz alınarak seçilmiştir.