STCE55 Çift Eksen Solar Tracker

STCE55:

STCE55 Gün ışığı çift eksenli çalışma prensibine bağlı olarak işleyen bir sistemdir. Redüktör çalışma eksenine çift eksenli takip prensibine bağlı olup x ve y ekseninde çalışmaktadır. Bu modele istinaden çift gövde redüktör ve çift motor ile tahrik edilmektedir. Özellikle uydu tipi veya odaklama sistemlerinde sıkça tercih edilmektedir. Çift eksende takip sonucu totalde %30’lara varan bir enerji akışı yaratmaktadır.

Solar Tracker STCE55 modeli dünya genelinde kabul görmüş ve tek eksen takip sistemlerinde 55 inch solar tracker olarak geçmekte olan bir modeldir. Programlama kabiliyeti sebebiyle, Dc Motor ile sürülebilen bir sistem olmaktadır. Redüktör içerisinde yer alan tutucu kollar sayesinde, mevcut projelerde sıkça kullanılan 120x120 profillere hızlı bağlantı imkanı sağlanmaktadır. Redüktör içerisinde bulunan hard stop özelliği sayesinde ise rüzgar veya herhangi bir zorlayıcı hava şartlarında panellerin bellli bir açıyı geçmemesi için otomatik durma özelliğine sahiptir.

 BÜYÜK BOY GÖBEK DİŞLİSİ VE HARD STOP: Özel çelik alaşımlı yüksek modüllü “Geniş Yük Taşıma” kapasitesine göre dizayn edilmiş dişli kalınlığı 2.5 kat emniyet kat sayısı ilave edilmiş olup 3G50 malzeme alaşımlıdır. Patentli tasarımı sayesinde ise belli bir derece açısında çalışıp herhangi bir kaza durmunda panellerin düşmesini engelleyecek şekilde mekanik-otomatik durma özelliği mevcuttur.
 KARŞILIKLI VİDA DİŞLİSİ: Özel alaşımlı 8620 semente dişli malzemesinden yapılmıştır. Normalize edilip 48-52 HRC sertleştirilmiştir olup dilşli profilleri özel olarak sürtünme katsayısı minimuma indirilmek için profiller taşlanmıştır.
 PROFIL TUTUCU FLANŞI: Panelleri taşıyacak olan profillere uygun ölçülerde kalın, konik ve 3G50 malzemeden dişli ile yekpare şekilde üretilmektedir. Mevcut konstruksiyon içerisinde, uygun ölçülerde geçme ve civata bağlantılı olarak imal edilecektir.
 DC MOTOR: Mevcut sistem içerisinde programlama kolaylığı sayesinde planet dc motor tercil edilmektedir.